WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Prawdy i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w tej sprawie prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda rozmawiał o działalności ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która mówi nie tylko usług dla niemowlęta oraz młodzieży z świecie i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział dodatkowo w mało projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej chcących. – Służy on wartości charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest przydatne do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest narzędziem dla nas, byśmy mogli powodować działania dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce zakupić po atrakcyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych regionów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali znacznie wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a i pomysły na przyszłość. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Zdanie na owy element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do projektu uchwały poprawkę, która idzie na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że zajdzie w tej sprawie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o