Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 osób w poniedziałkowy poranek zablokowało dojście do kołobrzeskiego portu. W obecny możliwość właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na bieżący fakt. Oczekują oraz z polityków deklaracji w myśli nagród za otwierający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest jedynym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może czyli w niedalekim okresie doprowadzić ich firmy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa wchodzi w mieszkanie z 1 stycznia 2020 roku i będzie funkcjonowała przez inne 4 lata. Zaczyna ona pełny zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Powodem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z wielkim spadkiem liczebności tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie produktów w istot zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne kroki. Wówczas konsekwencje mogą być całkowicie poważniejsze.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano jeszcze w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o