Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na wstępie tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie więc najoczywistszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma przypaść na wstępie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wynika z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać dobra forma architektoniczna z bogatą wartością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale także wstęp do naturalnego światła, co pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie zarówno odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W pierwszym okresie zostaną przygotowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w ruchu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i stworzenie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Zakończenie prac ma zajść w II kwartale 2021 r.

– Z opinii na trudne warunki gruntowe, w głównej kolejności budowane będą wsparcia i zmiany gruntu. Wraz z inwestorem będziemy grać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili osiągnąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz architektury i ruszyć z pewną budową teraz na wiosnę. Będzie toż szybko kolejny obiekt handlowy w bliskim portfolio, dlatego jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i efektywnie, a całość bycie się kolejnym potwierdzeniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwie drogi ekspresowej S6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o