Brother GTX czyli technologia druku bezpośredniego

Tusze Barlinek

zachodniopomorskie

Wśród najnowszych innowacji wprowadzonych na zbyt przez firmę Brother można zastąpić nową drukarkę daną do druku bezpośredniego – Brother GTX. Jej ważnymi wartościami są bardzo intensywne tempo dokumentu i stosunkowo małe koszty eksploatacji.

Tusze Drawno

Producent wystawił na całkowicie innowacyjne rozwiązania w rozmiarze mechanizmu wydruku. Nowe głowice przemysłowe zostały dobrane do umieszczania na tekstyliach. Mechanizm drukowania łączy się z dwóch głowic drukujących, z których wszystka posiada cztery kanały i 1680 dysz. Zwiększenie szerokości głowicy doprowadziło do poprawy szybkości drukowania.
System zamykania głowic na mokro

 

tusze
tusze

Drukarka Brother GTX przedstawia się tym, że biała głowica została postawiona przed głowicą CMYK, a drukowanie może odbywać się w jakimś przebiegu. Ułatwia to rzeczywiście tempo drukowania. Innym dobrym rozwiązaniem jest niekonwencjonalny system zabezpieczenia głowicy przed zasychaniem atramentu na powierzchni głowicy. Ważnym rozwiązaniem jest więcej cyrkulacja białego atramentu aktywna cały chwila w sposobie czuwania. Układ podawania atramentu jest przestrzegany przed usterką. Nawet po kilkudniowym przestoju w sztuce cyrkulacja atramentu przeciwdziała rozwarstwieniu atramentu w przewodach pozwalających go do głowicy.

Zobacz również pieczątki Kołobrzeg

Małe koszty eksploatacji

Cyrkulacja atramentu w powiązaniu z systemem zamykania głowic na mokro zapewnia mniejsze koszty eksploatacji, ponieważ procesy zbierania się pozostały w sum zautomatyzowane. Dla konserwatora zostaje niewiele pracy. Na zmniejszenie kosztów eksploatacji wpłynęło i zastosowanie innowacyjnych tuszów. Tak jak wszystka inna metoda, wygoda i nowoczesność tworzy znajomą wartość, którą trzeba zapłacić podczas jej zakupu.
Nowe atramenty Brother

Zobacz również Pożyczka Miloan

Wraz z obecną drukarką Brother GTX pojawiły się nowe atramenty do Brother – atramenty wodne Innobella Textile. Ich formuła chemiczna zawiera pigmentowaną farbę polecającą się większą gęstością. Nowe atramenty do drukarki tekstylnej przedstawia się niższą opłatą i wyższą gamą kolorów także są bardziej wytrwałe na spieranie. Atramenty wodne Brother Innobella Textile otrzymały też certyfikat firmy Oeko-Tex Eco-Passport potwierdzający zgoda z CPSIA.
Mocny konkurent HP i Epson

Wśród urządzeń detalicznych z zmianie jest dość duża konkurencja, gdzie oprócz Brothera mocno promują swoje atramentowe urządzenia drukujące firmy HP i Epson, stale umieszczając na plac nowe narzędzia. Brother zatrzymuje się natomiast bardzo małą ceną wydruku i wielką wydajnością wspomnianych wcześniej bezgłowicowych atramentów z rodziny Innobella.

Tekst zamieszczono przy zgody z Brother GTX