Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Uncategorized

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera umieszczona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami dominującymi w okolicę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie ciągnęło się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć dobry komentarz do tego rodzaju obrazów. Prostym jest, że jazda pod ruch na linii dużego kroku jest śmiertelnie niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to jakby pewna śmierć, i mamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną rzeczą jest fakt wjazdu nie w ostatnim punkcie co trzeba. Wjazd również na drogę, jak i tzw. „eskę”, mając ze węzłów drogowych istnieje na prawdę ciężki. Jak uczy nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na możliwości ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, pracownik może założyć nawet 100 złotych mandatu. Ma też możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak daje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego typu można podawać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Siły na Drodze”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Dobrze na temat akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o