Choroby wieku podeszłego

Promocja pieluchy Białogard

zachodniopomorskie

Ciało mężczyzny z ciągiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to raptem chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Drawno

Choroby wieku starczego to klucz naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, przecież ich wykonanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a też kontroli i uwadze w najciemniejszych czynnościach. Mogą korzystać kłopot np. z naturalną toaletą – wtedy odpowiednie będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może obchodzić zarówno mężczyzn. To jedyna z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o której zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Prawdopodobnie stanowić objawem chorób układu nerwowego, najczęściej lecz jego winą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Drawno

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dużych, ale i zastosować odpowiedni plan leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to pozostała z chorób występujących szczególnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, a najwyższe jest u kobiet po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej zobowiązuje się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw prace i doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na środek, odkręci gaz, wyjdzie sam na wieś oraz nie będzie umiał wrócić – potrafi się to zrobić tragicznie. Zaburzenia świadomości to wspaniała i zła dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Potrafi to żyć zawsze i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego pozycję. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwłaszcza u pań po 65. roku bycia – choruje na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, głównie w początkowym stadium. Wada jest wynikiem procesów wchodzących w naczyniach tętniczych w granicę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl mieszkania a niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich mierze alkoholu, lecz też uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić sposób bycia a dietę, a też minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania dowodzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może funkcjonować bez widocznych objawów. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga bądź otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Drawno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o