Poczta kurier

Poczta kurier Zator zamów online

Małopolskie

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Szczucin jest bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Szczucin

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o małych rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas a także swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Szczucin zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu takiej ilości przesyłek na pewno zauważymy również plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego domu. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza gdypakunki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni nadawać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary paczki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki oraz wagę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wody, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Szczucin chce żeby wszystkie pakunki były traktowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się obracać albo być przygnieciona przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Szczucin odbierając przesyłkę musi również ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym warto myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Szczucin .

Zobacz również poczta Kurier

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o