Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Pełczyce

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są złe i trzeba ich wychodzić, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają gości w błąd, bowiem w obawie przed destrukcyjnym pomysłem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą a dużo całkiem wyeliminować je z diety, natomiast są te takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł łatwo funkcjonować. Do tych doskonałych tłuszczów uznają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Dębno

Co zatem są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Posiadają wyraźnie dużo zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich źródłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o moc łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, gdyż nie są do tego konieczne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania wykazują, że tłuszcze też potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie chętnie sięgają po nie sportowcy i ludzie, jacy wymagają zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w tekście.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co zatem istnieje również jakie posiada racji?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o wiele dobrze kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko przekształca się w siłę i kwasu C8 (kaprylowego), który ma służenie na kształt trawienny i dostarcza energię.

Dlatego olej ten istnieje wysoce modny wśród sportowców, gdyż nie tylko pobudza do zadania, ale jeszcze pomaga redukować tkankę tłuszczową. Toż nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym kompetencjom działa tak na jelita, oczyszczając je z dalekich toksyn i bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Istnieje też potrzebny w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w normalnych proporcjach, będzie wspaniałym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co zatem jest? Jego wady i zalet

Olej kokosowy stanowi wysoce prosty w minionych latach, oraz na punkt jego właściwości powstało wiele publikacji. Chętnie polecany jest nie właśnie w kuchni, ale te do pielęgnacji ciała i włosów. Wśród lekarzy dania na jego motyw są podzielone. Jaki rzeczywiście stanowi tenże świetny olej? Jest różny w tłuszcze MCT, które jak teraz bardzo zostało wspomniane, mają wielu dobrych stronie dla polskiego systemu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, i badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały niski pomysł na własny system.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, gdyż nie wydaje on to swoich racje ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest ważny, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy wziąć w niektórych sklepach za dużo niską cenę, to olej, który został przetworzony i nie pozostało w nim nic z jego drogocennych właściwości. Jeżeli zależysz poczytać bardzo na fakt oleju kokosowego, spojrzyj na kartkę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o