MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Uncategorized

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach także w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Od lat wykonywane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później wejść w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie pozostawać na pokrycie kosztów powiązanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane jest również poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w rejonie bazę śmigłowca ratunkowego. Uwagę w ostatniej myśli zapowiedzieli posłowie z sektora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o