kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

Uncategorized

Wielu ludzi marzy o zdobyciu kredytu, który umożliwi zakup własnego mieszkania, domu i uzyskanie wreszcie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki należy spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi dążą do posiadania własnego kąta, jednak żeby zdobyć kredyt, musimy spełniać kilka najważniejszych warunków, które wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt dostać może osoba pełnoletnia – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania takiego kredytu, między innymi atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Wiele zależy też od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają żeby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest też historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie udzielony osobie mającej złą historię kredytową i zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe sumy. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wysokość takiego kredytu i decyzja o jego przyznaniu zależna jest od zarobków kredytobiorców. Przy bardzo niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, bo kredytobiorca może mieć problem ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę też ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, a także wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze, że bardzo dużą szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów banki mogą życzyć sobie spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt albo mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi znacznie niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o