Haluksy

Haluksy Recz

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Działają nie tylko kobiet, lecz też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Wiąże się spośród ostatnim przewlekły ból, i nawet kłopoty z mieszaniem się i działaniem. Jest wiele swoich sposobów na radzenie sobie spośród ostatnim dyskomfortem. Czy są one zawsze skuteczne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Szczecinek

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w okolicach palucha, jaka z okresem może wykonywać rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi bynajmniej nie da się walczyć. Do pozostałych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w stanie trójkąta), albo i płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami stosuje się również typ stopy – egipska, jaka stanowi wysoce narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak sporo osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w walce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Utrzymują one skorygowane postawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba przecież mieć, by były stosowane sam do stopy, właśnie potem wykazują podobne działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu silnego bólu zaleca się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, stanowi obecne niezawodny system na całkowite pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie ma zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. chodzenie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby traktują własne właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – lekarza i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze także myśleć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego przedmiotu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Szczecinek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o