Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to istotne założenia rewitalizacji przestrzeni dostępnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski da w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej sprawie podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie obiektów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura wykonywać będzie lokalnej społeczności do form zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz zapewni bardziej atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, np. na zdrowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze powstają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w dziedzinie fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich grupy i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Środki na zastosowanie zadań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych ćwiczeń w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wtedy to projekt zmian w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł wziąć z porady UE ze względu na wykorzystanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego dużo się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o